Ksiądz Tadeusz Rydzyk stwierdził w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”, że krzywdzenie dzieci i młodzieży to grzech „wołający o pomstę do nieba”. Podkreślił jednak, że należy mówić o pedofilii nie tylko w Kościele. Dopuszczać się jej mają bowiem nie tylko księża.

Jeśli takie sprawy są, to trzeba je z całą stanowczością potępić. Ale nie może też być tak, że widzi się je jedynie w przypadku ludzi Kościoła, a nie widzi się innych grup społecznych. Czy takie same są reakcje? Ludzie z innych środowisk nawet czasem chełpią się ze swoich złych czynów i nic im się nie dzieje – ocenił redemptorysta.

Rydzyk o pedofilii w Kościele. „Nie ma odpowiedzialności zbiorowej”.

Ojciec Rydzyk podkreślił, że nie należy nigdy usprawiedliwiać grzechu pedofilii. Zdaniem duchownego niesprawiedliwe jest jednak niedostrzeganie proporcji złych czynów księży w stosunku do reszty społeczeństwa. Jak podkreślił ksiądz Tadeusz Rydzyk, nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Duchowni to jedynie 0,3 procenta skazanych w sądach państwowych za nadużycia wobec nieletnich. O pozostałych się w ogóle nie mówi. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla nikogo, kto krzywdzi dzieci, dla duchownych tym bardziej. Ale nie można tego gdzie indziej nie zauważać – powiedział ojciec Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się także do medialnych doniesień na temat skandali seksualnych w Kościele. Ocenił, że w większości są one przesadzone. Zdaniem ojca Rydzyka niektórzy kościelni hierarchowie mogli nie posiadać wiedzy na temat tego, co działo się w podległych im parafiach.

Piszą: hierarchowie nie reagowali, kryli i takie tam… Kryli? Mogli nawet nie wiedzieć. Nie zawsze takie rzeczy muszą dojść do biskupa – powiedział ksiądz Tadeusz Rydzyk.

Ksiądz Rydzyk zna przyczynę pedofilii? „Efekt seksualizowania dzieci”

Ojciec Rydzyk odniósł się także do przyczyn pedofilii. Stwierdził, że w dużej mierze odpowiedzialność za nią ponosi wychowanie dzieci. Mają przyczyniać się do niej także media.

Grzech nadużyć to także skutek rozseksualizowania człowieka już od dzieciństwa. Później mamy tego konsekwencje. Ten panseksualizm, a nie wychowywanie w czystości, jest dramatem naszych czasów. Powinno się z tym walczyć i w rodzinie, i w szkole, i w uczciwych mediach – stwierdził ksiądz.

Redeptorysta obarczył także odpowiedzialnością za seksualizowanie dzieci lewicowe organizacje takie jak Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zdaniem ojca Rydzyka niektóre media wspierają odbywające się w Polsce protesty przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Takie działania mają być zdaniem duchownego bardzo szkodliwe.

Widać w sferze publicznej wsparcie dla manifestacji tzw. strajku kobiet, w czasie których zwraca się uwagę dzieci i młodzieży tylko na jedną sferę życia, i to jeszcze w sposób wulgarny, niszczący osobowość i wrażliwość w tej dziedzinie – podsumował zakonnik.

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Rydzyk wpadł w furię. Mówił o pedofilii w Kościele https://www.o2.pl/informacje/rydzyk-wpadl-w-furie-mowil-o-pedofilii…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.