Mało powiedzieć, że sytuacja jest przykra, smutna, czy wzburzająca. Coraz bardziej dostrzegam, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju podobieństwem do zachowań właściwych psychopatom czy socjopatom – tak mówił w TOK FM o. Gużyński.

Odniósł się w ten sposób do niedzielnego wystąpienia o. Rydzyka, w którym mowa była o biskupie Edwardzie Janiaku, oskarżanym o tuszowanie pedofilii. To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – powiedział Rydzyk. Janiaka nazwał nawet „współczesnym męczennikiem”.

Diecezja przeprasza za wypowiedź o. Rydzyka. "Bagatelizowanie grzechu nie ma nic wspólnego z Ewangelią"

Zdaniem o. Gużyńskiego, „mamy do czynienia z kimś, kto jest uosobieniem wszystkich najgorszych cech polskiego kleru”. To jest taki przaśny pleban, któremu wydaje się, że na forum publicznym może zachowywać się tak, jak na swojej plebanii i że wszelkie zachowania ujdą mu płazem – dodawał.

Dlatego teraz chce zainicjować akcję „odpowiedź na Rydzyka”. Postaram się nakłonić wszystkich przyzwoitych księży i ludzi świeckich w Kościele, żeby nagrali krótki klip, na którym z kartką [z napisem] „Jestem po stronie skrzywdzonych” powiedzą słowa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych – mnie uczyniliście” – zapowiedział dominikanin.

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8037929,dominikanin-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.