Krzywdził chłopców i sądził, że sutanna zapewni mu bezkarność! Ksiądz Grzegorz K. (58 l.) zdaniem prokuratury zgwałcił 13-letniego ministranta z Radzymina (woj. mazowieckie), a później przez kilka miesięcy z nim sypiał! Sprawa wydała się po kilkunastu latach, gdy dorosła już ofiara zdecydowała się szukać sprawiedliwości. Ksiądz został właśnie zatrzymany. W samą porę! Ukrywał się w klasztorze, prawdopodobnie szykował ucieczkę z kraju.

Duchowny, który powinien dawać przykład innym, przez lata wykorzystywał swoją pozycję, by realizować chore fantazje dotyczące małych chłopców. W jego sprawie toczy się kolejne już śledztwo.

– Zostało wszczęte w październiku ubiegłego roku, gdy pokrzywdzony przez Grzegorza K. złożył zawiadomienie o przestępstwie – mówi Artur Orłowski z Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Dowody przeciwko księdzu nie pozostawiają wątpliwości. – Podejrzany ma odpowiedzieć za zgwałcenie małoletniego poniżej 15. roku życia, obcowanie seksualnie z tymże małoletnim oraz inne czynności seksualne – tłumaczy prokurator.

Ministrant, dziś dorosły już mężczyzna, zdecydował się opowiedzieć o swojej traumie, gdy zobaczył w mediach, że inne ofiary nie bały się walczyć o sprawiedliwość. Wczoraj prokurator przesłuchał ks. Grzegorza K. Mimo mocnych zarzutów kapłan wszystkiego się wyparł.

To nie pierwsza pedofilska afera z jego udziałem. W styczniu usłyszał wyrok za molestowanie seksualne ministrantów, którego dopuścił się w 2001 roku w Otwocku. Chłopcy zeznali, że ksiądz przytulał ich, rozpijał i pokazywał im filmy pornograficzne, a jednemu z nich wkładał język w ucho i szeptał sprośne słówka. Dostał za to rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Mimo wyroku, Grzegorz K. wciąż pełnił jednak funkcję proboszcza parafii na warszawskim Tarchominie.

Tym razem jednak może trafić do więzienia.

– Za każdy z zarzutów Grzegorzowi K. grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na rodzaj czynu i obawę ucieczki za granicę będziemy wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie – zapewnia prokurator Orłowski.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-zgwacil-ministranta-groz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.